Z nakupom lokalnega mesa ne delamo usluge le sebi | Meso | Izbrana kakovost - novice, Izbrana kakovost - Slovenija

Z nakupom lokalnega mesa ne delamo usluge le sebi

Na trgovskih policah imamo na voljo goveje, perutninsko in svinjsko meso različnega porekla in različne kakovosti. Da lahko izberemo tudi kakovostno meso slovenske reje, skrbijo slovenski rejci in mesnopredelovalna industrija z vključitvijo v shemo »izbrana kakovost«. Zato se vedno prepričajte, da ste izbrali goveje, svinjsko in perutninsko meso z znakom »izbrana kakovost – Slovenija«. Tako boste pomagali pri razvoju slovenskih kmetij, poseljenosti podeželja in ohranjanju delovnih mest.

stew

»Izbrana kakovost – Slovenija« pomeni proizvod slovenskih kmetov in domače mesnopredelovalne industrije

Kakovostno goveje, perutninsko in svinjsko meso slovenskega porekla za nas v trgovine dostavljajo slovenski proizvajalci mesa, ki so vključeni v shemo »Izbrana kakovost«. Slovenska podjetja osnovno surovino kupujejo od domačih certificiranih rejcev, torej od kmetov, ki so prav tako vključeni v shemo »izbrana kakovost«, za kar izpolnjujejo stroge pogoje.

Podprimo torej slovenske pridelovalce in predelovalce mesa, kupujmo meso slovenskih rejcev, ki je označeno z znakom »izbrana kakovost – Slovenija«. Znak zagotavlja višje kakovostne parametre, dodatne kontrole in slovensko poreklo. 

 Shema »Izbrana kakovost« ohranja delovna mesta v mestih in na podeželju

Shema »Izbrana kakovost« vzpostavlja sistem, ki povezuje celotno verigo od slovenskega rejca in proizvajalca do trgovine in na ta način zagotavlja večjo stabilnost v verigi preskrbe z mesom v Sloveniji.

V shemi »Izbrana kakovost« so certificirani prav vsi deležniki v verigi:

  • rejci vzredijo živali pod strogimi pogoji sheme »Izbrana kakovost« in so podvrženi dodatnim kontrolam,
  • domača mesnopredelovalna industrija odkupuje živali iz certificirane reje od slovenskih rejcev oziroma zadrug,
  • to kakovostno meso je na trgovinskih policah označeno z znakom »izbrana kakovost – Slovenija«,
  • trgovska podjetja, ki so certificirana za trženje mesa z znakom »izbrana kakovost – Slovenija«, ga na postrežnih mestih ustrezno označijo in ločijo od konvencionalnega mesa,
  • na koncu verige je seveda potrošnik, ki z zaupanjem v lokalno pridelano hrano in svojimi nakupnimi odločitvami ključno prispeva k razvoju domače živinoreje ter mesnopredelovalne industrije in
  • s tem k ohranjanju podeželja ter delovnih mest v kmetijstvu in gospodarstvu.

a plate of fish and vegetables

Trdni odnosi in sodelovanje v celi verigi so torej izjemno pomembni in niso naključni. Rejci z vključevanjem v shemo »izbrana kakovost« zagotavljajo domači mesnopredelovalni industriji osnovno surovino za proizvodnjo kakovostnega mesa, saj ravno kakovost mesa je tista , ki jo potrošniki vse pogosteje zahtevajo na prodajnih mestih. Ta sinergija pa daje vzgon kmetijski in mesnopredelovalni proizvodnji in vzpostavlja stabilno tržno verigo, ki posledično vpliva na ohranjanje in rast delovnih mest, tako v eni kot drugi panogi.


Sorodni članki

Slovensko meso z znakom »izbrana kakovost – Slovenija«: spoznajte zgodbo kmetije Bukovje

Pomembno je vedeti, od kod prihaja meso, ki najde prostor na našem krožniku. Meso z znakom »izbrana kakovost – Slovenija« prinaša zagotovilo, da jemo kakovostno hrano, ki je pridelana in predelana v Sloveniji. S skrbno rejo in naravno prehrano je…

Več...

Ali res veste, kakšna je razlika med navadnim piščancem in piščancem, ki nosi znak »izbrana kakovost – Slovenija«?

Na kmetiji Hudin se že več kot 40 let ukvarjajo z vzrejo, zakolom in prodajo domačih piščancev. V delo je vpeta vsa družina, tudi otroci, ki že od malega pomagajo na kmetiji. Ker cenijo kakovostno slovensko hrano in želijo ponuditi…

Več...

Funkcionalno telo se gradi tako v telovadnici kot v kuhinji

Ali ste vedeli, da za funkcionalno telo in gradnjo mišic ni dovolj zgolj redna vadba, temveč tudi uravnotežena prehrana z zadostno mero beljakovin? Nuša Gnezda, priznana fitnes trenerka za ženske ter zagovornica uravnoteženega življenjskega sloga, pojasnjuje, kako kakovostna prehrana pripomore…

Več...

»Ne želodec, treba je hraniti možgane!«

Emilija Pavlič, upokojena kuharica, ki je v času službovanja kuhala otrokom v vrtcu in šoli in je tudi avtorica več kuharskih knjig, zase pravi, da je zagovornica otrok oziroma njihove uravnotežene prehrane.Zaupala nam je pet priporočil, ki naj bi se…

Več...
Vas zanima naša super hrana in aktualno dogajanje v Sloveniji?
Ostani na tekočem