Vam najbližja ekološka kmetija

Bralci nas pogosto sprašujete, katera je najboljša ekološka kmetija in kateri so ekološki certifikati, ki jim lahko zaupamo. Na portalu Naša super hrana se zavzemamo za boljše razumevanje oznak pri različnih shemah kakovosti, predvsem pa delujemo na področju ozaveščanja o pomenu hrane, ki je pridelana in predelana v našem domačem okolju. Vse večjo veljavo in ugled beleži dan danes ekološka pridelava, ki jo omogočajo ekološke kmetije. Da bi lažje izbrali v ponudbi, kaj eko kmetije omogočajo, smo za vas pripravili tudi možnost izbire ponudnikov v našem zemljevidu pridelovalcev – poglejte, katera je vam najbližja ekološka kmetija.

Ekološka kmetija

Naziv ekološka kmetija pridobijo tiste kmetije, ki so svoje gospodarjenje prilagodile standardom ekološka pridelava. O tem smo obširneje pisali v predstavitvi sheme kakovosti Ekološki proizvodi (povezava), kot se shema uradno imenuje. Na kratko, gre za obliko in način kmetovanja, ki v največji možni meri vpliva na trajnostno gospodarjenje. Pri tem govorimo o spoštovanju neobnovljivih naravnih virov ter načinu vzreje živali, ki spoštuje njihovo dobrobit. V ekološkem kmetijstvu se rastlinska ekološka pridelava in ekološka reja živali dopolnjujeta in sledita naravnem toku. Ekološka kmetija omogoča stalen in pregleden nadzor nad pridelavo in predelavo, tako pa je zagotovljena večja varnost potrošnikom.

Ekološki certifikat

Da bi prišla do ekološkega certifikata kakovosti Ekološki proizvod, mora ekološka kmetija sprva dve do tri leta delovati v prehodu, saj mora pridelovalec celotno gospodarstvo pripraviti na ekološko pridelavo in ga očistiti vseh škodljivih snovi. V Sloveniji smo leta 2018 zabeležili 3.741 kmetijskih gospodarstev, vključenih v ekološko kontrolo, torej eko kmetij, ki zagotavljajo ekološko meso, ekološko sadje ali ekološka zelenjava.

Ekološka hrana prihaja tudi iz drugih držav

Kmetijstvo Slovenija SI-EKO
EU Agriculture - AB-EKO

Evropska shema kakovosti, ki zagotavlja ekološko pridelavo živil, velja z enakimi standardi na celotnem območju Evropske unije. Katero je poreklo pridelave, pa je razvidno iz zapisa na etiketi, ki jo nosi ekološka hrana.

Ekološki turizem

Kot kažejo trendi zadnjih let je med popotniki vse več zanimanja tudi za oddih, ki ga ponujajo turistične in ekološke kmetije. Poleg prijazne gospodarjeve družbe in bivanja v neokrnjeni naravi je zelo zaželena tudi kulinarična izkušnja, ki jo ponuja ekološki turizem in ekološko pridelana, eko ali bio hrana.

Naslovna slika je simbolična; foto: Andrej Tarfila, slovenia.info

Preberite tudi:


Sorodni članki

Ravnati in uživati ekološko

V naše pogovore vse pogosteje zaidejo besede eko, bio, ekološko ali biološko. Te besede se v slovenskem jeziku nanašajo na varovanje in ohranjanje narave ter življenjskega okolja. Odtod tudi poimenovanje ekoloških pridelkov. Hrana, ki je pridelana in predelana na ekološki…

Več...

Znebimo se polžev z ekološkimi metodami

Pregovorno počasnim polžem zelenjava na našem vrtu hitro tekne – dajmo jim nekaj dni in pojedli bodo vse, kar smo posadili. Že veste, kako jih učinkovito odgnati?Kjer je vlaga, tam so polži. Po naših vrtovih se plazijo podnevi in ponoči,…

Več...

Ekološka pridelava

V iskanju boljše hrane vse večji pomen v našem prostoru pridobiva naravna pridelava. Nekateri se posvetijo sestavinam in izvoru živil, drugim prisegajo na večjo raznovrstnost, tretji pa v prehrani izločajo določena živila. Strokovnjaki pa so enotni, da prehrana pomembno vpliva…

Več...

Povpraševanje po ekoloških pridelkih JE.

Za ekološko kmetijstvo je značilno okolju prijazno kmetovanje in spremljanje naravnih ciklov. Kmetovanje je zahtevnejše od intenzivnega in za uspešen pridelek je potrebnih veliko izkušenj. Ekološko kmetovanje  prinaša v primerjavi z intenzivnim predvsem varnejšo in bolj zdravo hrano, varovanje okolja,…

Več...
Vas zanima naša super hrana in aktualno dogajanje v Sloveniji?
Ostani na tekočem