Vabljeni na okušanje ekološke govedine, jabolčnega soka in ekoloških vin!

V soboto 26. 10. 2013 bosta svoja vrata odprli Kmetija Malečnik v Bukovici pri Novi Gorici in Kmetijska zadruga Šaleška dolina na Posestvu Turn v Hrastovcu pri Velenju. Vabljeni vsi, ki želite spoznati in okusiti slovenske integrirane in ekološke pridelke.

Kmetija Malečnik, Bukovica 31 pri Novi Gorici, odpira vrata med 8. in 12. uro. Na ekološki kmetiji, ki je na trgu poznana predvsem po proizvodnji vrhunskih ekoloških vin, v zadnjem času pa se ukvarja tudi z ekološko pridelavo pire, boste obiskovalci na dnevu odprtih vrat spoznali opravila na kmetiji in v vinogradu ter za zaključek preverili lokalno kakovost s pokušino okusnih lokalnih dobrot. Ob 10.30 uri se vam bo pridružila Maja Žibert z Direktorata za kmetijstvo na Ministrstvu za kmetijstvo in okolje, ki bo povedala več o ekološko pridelanih vinih.

Kmetijska zadruga Šaleška dolina, Posestvo Turn v Hrastovcu pri Velenju pa vas vabi med 8. in 12. uro. Na dnevu odprtih vrat vam bodo predstavili postopke, s katerimi zagotavljajo kakovost, med drugim boste spoznali postopek predelave jabolk v jabolčni sok. Ob 11. uri se vam bo pridružila tudi Štefi Videčnik iz Ministrstva za kmetijstvo in okolje, ki bo predstavila pobudo »Preverite lokalno kakovost«in načrte za prihodnje.


Sorodni članki

Ekološka pridelava

V iskanju boljše hrane vse večji pomen v našem prostoru pridobiva naravna pridelava. Nekateri se posvetijo sestavinam in izvoru živil, drugim prisegajo na večjo raznovrstnost, tretji pa v prehrani izločajo določena živila. Strokovnjaki pa so enotni, da prehrana pomembno vpliva…

Več...

Znebimo se polžev z ekološkimi metodami

Pregovorno počasnim polžem zelenjava na našem vrtu hitro tekne – dajmo jim nekaj dni in pojedli bodo vse, kar smo posadili. Že veste, kako jih učinkovito odgnati? Kjer je vlaga, tam so polži. Po naših vrtovih se plazijo podnevi in…

Več...

Bliža se prva pomladna setev

Kmalu bo konec zime in zopet bo čas za začetek dela na naših vrtičkih. Kot nam je pred časom zaupala mojstrica ekološkega vrtičkarstva Jerneja Jošar, je ta prva faza sezone ključna. Ob dobro zastavljenem načrtu se nam namreč skozi sezono…

Več...
Vas zanima naša super hrana in aktualno dogajanje v vaši regiji ter v celotni Sloveniji?
Ostani na tekočem