Meso najvišje kakovosti

Meso je na seznamu vsejedcev eno glavnih živil redne prehrane. Sodi med glavne vire beljakovin, zato je pomembno, da je ta vir kakovosten. Raziskave pokažejo, da so razlike v kakovosti mesa, ki izvira iz intenzivne ali proste reje, ogromne. Meso pašne živine, ki je po možnosti pridelano ekološko, sodi v najvišji kakovostni razred.
V Sloveniji vsejedcev ne manjka, vse številnejši so tisti, ki iščejo kakovostna živila, pridelana lokalno in na ekološki način. V tem razredu živil se je v zadnjih letih pojavilo nekaj pridelovalcev in predelovalcev, a kot pravijo, se je ponudba z ekološkim mesom v Sloveniji šele dobro začela. Ekološkega govejega mesa trenutno ne manjka, medtem ko slovenske ekološke perutnine in svinjine med uradnimi ponudniki praktično ni.

Slovenska ekološka govedina v vrhu kakovosti

Slovenija ima po besedah vprašanih pridelovalcev ekološkega mesa vse pogoje za razcvet panoge. Ekološka govedina, ki jo recimo najdemo v Šaleški in Savinjski dolini, na Pohorju ali na Koroškem, ustreza najvišjim ekološkim standardom pridelave in predelave v Evropski uniji. “Vzreja naše živine sega dve generaciji nazaj, poteka sonaravno, torej na pašnikih, kjer se ne uporablja pesticidov in kjer je krma brez GSO (gensko spremenjenih organizmov). To so pašne živali, zato preživijo na pašnikih najmanj 180 dni na leto. ne dobivajo antibiotikov, saj so v ekološki reji prepovedana” ponosno pove predstavnica področne Kmetijske zadruge Šaleška dolina Jana Hozjan ter razloži, da je glede na težko ročno pridelavo in relativno majhne površine slovenskih kmetij cena ekološke govedine v resnici ugodna. Z več zadružnega sodelovanja med kmeti in z ukrepi, kot so že uvedene ekološke kvote za javna naročila, so si vprašani ekološki pridelovalci enotni, da se nam piše bolj zdrava prihodnost.

Zakaj ekološko meso?

A kaj je v resnici tako zdravega pri izbiri ekološkega mesa? Hrana je zdrava toliko, kolikor je zdrav njen vir, se glasi modrost prehranskih strokovnjakov. Meso ekološke pridelave je manj mastno, pusto, ima večji delež pomembnega vitamina B12, pravo mero cinka, železa in maščobnih kislin omega 3. Za vsejedca je ekološko meso prvovrstna hrana, za ekološkega kmeta pa trajnostno zagotovilo sožitja z naravo.
“Če bi se kakovost lahko tehtala, bi imeli ekološki pridelovalci precej manj težav.” skeptikom odgovarja predstavnica KZ, ki v poplavi nasprotujočih si informacij o škodljivosti mesnin in različnih odrekanjih tradicionalnim živilom priporoča mero zdrave kmečke pameti. “Jej manj, v zmernih količinah in vsega po malo, pa bo vse v redu!”


Sorodni članki

Ravnati in uživati ekološko

V naše pogovore vse pogosteje zaidejo besede eko, bio, ekološko ali biološko. Te besede se v slovenskem jeziku nanašajo na varovanje in ohranjanje narave ter življenjskega okolja. Odtod tudi poimenovanje ekoloških pridelkov. Hrana, ki je pridelana in predelana na ekološki…

Več...

Znebimo se polžev z ekološkimi metodami

Pregovorno počasnim polžem zelenjava na našem vrtu hitro tekne – dajmo jim nekaj dni in pojedli bodo vse, kar smo posadili. Že veste, kako jih učinkovito odgnati?Kjer je vlaga, tam so polži. Po naših vrtovih se plazijo podnevi in ponoči,…

Več...

Kako izbrati pravo meso

Prihaja čas piknikov, ko je meso osrednja hrana na krožnikih, zato je v tem času še posebej pomembno, da smo pozorni, kakšno meso izberemo. Ni vsako meso kakovostno. Ko kupujete meso, bodite pozorni, od kje izhaja in kako je bila…

Več...

Ekološka pridelava

V iskanju boljše hrane vse večji pomen v našem prostoru pridobiva naravna pridelava. Nekateri se posvetijo sestavinam in izvoru živil, drugim prisegajo na večjo raznovrstnost, tretji pa v prehrani izločajo določena živila. Strokovnjaki pa so enotni, da prehrana pomembno vpliva…

Več...
Vas zanima naša super hrana in aktualno dogajanje v Sloveniji?
Ostani na tekočem