Brezplačni priročnik: Jejmo raznovrstno, vsega po malo, tudi meso | Priročniki

Brezplačni priročnik: Jejmo raznovrstno, vsega po malo, tudi meso

Jaz jem lokalno kakovost 5.1.2016

Pogovor z Marijo Merljak ob vznemirjenju, ki ga je povzročilo poročilo Svetovne zdravstvene organizacije o domnevni kancerogenosti uživanja mesa, je bil naš daleč najbolj bran prispevek v preteklem letu. Tako smo se ob prelomu v 2016 odločili, da na našem portalu v celoti objavimo priročnik Jejmo raznovrstno, vsega po malo, tudi meso, v katerem je prehranska strokovnjakinja strnila svoje osnovne napotke, po katerih nas ne med prazniki ne kasneje tekom leta ne bo bolel želodec.

V njem boste med drugim zvedeli:

  • zakaj esencialnih aminokislin v mesu ne moremo ustrezno nadomestiti z rastlinskimi;
  • kako ključna za kakovost mesa je kvaliteta življenja živali pred zakolom (in zakaj meso krav, ki se prosto pasejo, vsebuje kar nekajkrat več koristnih snovi kot meso živali iz prisilne reje!);
  • zakaj je meso ključno uživati v kombinaciji z veliko raznovrstne zelenjave;
  • zakaj moramo paziti, da meso ni ne preveč ne premalo kuhano;
  • za kaj vse je odgovoren vitamin B12, ki ga v hrani najdemo skoraj samo v mesu;
  • kako to, da pri otrocih in starih ljudeh že nekaj rezin pršuta poživi telo, enako pa velja za ljudi s psihičnimi težavami, depresijami in strahovi;
  • zakaj so ljudje po uživanju perutnine bolj veseli, katera perutnina ima največ omega 3 in omega 6 nenasičenih maščobnih kislin in zakaj je kurja juha z zelenjavo boljša kot čista kurja juha.

Vse to in še mnogo več si lahko preberete v imenitnem priročniku Jejmo raznovrstno, vsega po malo, tudi meso. Naj vam v izzivov polnem novem letu služi kot vrhunski kažipot do boljšega zdravja tako zase kot za celo družino!


Sorodni članki

4. slovenski dan brez zavržene hrane

24. april že četrto leto zapored zaznamuje dan, posvečen problematiki zavržene hrane. Glavni cilj aktivnosti, ki potekajo na ta dan, je posameznike spodbuditi k zmanjševanju in preprečevanju nastajanja zavržene hrane. Predstavljene so tudi številne možnosti za uporabo živil, ki sicer…

Več...

Uporabni nasveti za manj zavržene hrane

Daleč največ hrane zavržemo zato, ker jo skuhamo preveč. Problematika zavržene hrane je vse bolj pereč problem, saj z njo zavržemo tudi vse vire, potrebne za pridelavo hrane. Pripravili smo uporabne napotke in nasvete, kako zmanjšati količino zavržkov v gospodinjstvih.…

Več...

Zmanjševanje zavržene hrane v Sloveniji: ključ do trajnostne prihodnosti

V sodobni družbi je vprašanje zavržene hrane vse bolj pereče. Nedavna študija, ki jo je izvedel Evropski svet za informiranje o hrani (EUFIC) v sodelovanju z Nacionalnim uradom za varnost prehranjevalne verige Madžarske (NÉBIH), Univerzo za veterinarsko medicino v Budimpešti…

Več...

Tradicionalni slovenski zajtrk navdih za sladko mojstrovino v oddaji MasterChef

V posebni oddaji priljubljenega kuharskega tekmovanja MasterChef so bili tekmovalci postavljeni pred zanimiv izziv, ki ga je zasnoval priznani slovenski chef Jure Tomič. Sestavine, ki so običajno del tradicionalnega slovenskega zajtrka, so tokrat postale osnova za inovativno sladico. Tekmovalci so…

Več...
Vas zanima naša super hrana in aktualno dogajanje v Sloveniji?
Ostani na tekočem