Donirana hrane v času COVID še posebej dobrodošla | Zgodbe o naši super hrani

Donirana hrane v času COVID še posebej dobrodošla

Projekt Zveze Lions klubov Slovenije, imenovan Donirana hrana, ki v Sloveniji poteka že od leta 2013, ima v luči epidemije še toliko vidnejšo in pomembnejšo vlogo. Moči so združili skupaj z največjimi trgovskimi družbami.

V okviru projekta Donirana hrana Zveze Lions klubov Slovenije se na letni ravni razdeli preko 1.500 ton hrane, ki bi sicer tudi zaradi poteka roka z napisom »uporabno najmanj do« pristala med biološkimi odpadki. Z njimi sodelujejo tudi Rdeči križ Slovenije in Slovenska Karitas. Doslej so jo donirale največje trgovske družbe iz okoli 107 trgovin po vsej Sloveniji, ob nastopu letošnje epidemije pa se je dobrodelno delovanje še dodatno razširilo.

Donacije hrane ob spomladanskem prvem valu epidemije

V Zvezi Lions klubov D-129 Slovenija so se že ob nastopu prvega vala klubi še posebej angažirali ter poskrbeli za dobrodelnost. V času velikonočnih praznikov so v Lions klubu Keleia Celje razdelil velikonočne pakte med 358 družin v socialni stiski in tako razveselili več kot 1500 oseb. Donirano sadje so tedaj dostavili v UKC Ljubljana, UKC Maribor in Splošni bolnišnici Celje.

Lionsi razveselili zaposlene v bolnicah z donacijo hrane

Tudi ob novem zaostrovanju razmer so se v Lions klubu Celje Keleia povezali z vodstvom Hofer trgovina d.o.o. ter donirali kavo, prigrizke in sadje za zaposlene v »COVID« oddelkih v Celju in Mariboru. Na ta način so izkazali solidarnost do zdravstvenih delavcev v času zahtevnih epidemioloških razmer ter do njihovega požrtvovalnega dela in skrbi za varnost bolnikov.

Hofer-LK-C-Keleia SB Celje

Složno povezovanje tudi z ostalimi sodelujočimi

V jesenskem času so v Zvezi Lions klubov D-129 Slovenija v sodelovanju z Lidlom prejeli donacijo prigrizkov, ki so jih razdelili Lions klubi Celje Kelea, Ptuj in Novo mesto. Prejeto donacijo so v sodelovanju z JZ SOCIO delili še s sledečimi akterji: Karitas, Eureka Želva Žalec, Malo hišo Pilštanj, Društvom Generator Celje, OŠ Glazija Celje, MZPM Celje, SBC in drugimi. Tovrstne aktivnosti so spodbuda tudi večjim slovenskim podjetjem, kmetom, zadrugam in drugim členom živilskopredelovalne industrije, da svoje presežke hrane donirajo namesto zavržejo ali pustijo na poljih in tudi tako prispevajo k manjšim količinam zavržene hrane v Sloveniji in na ta način po svojih močeh pomagajo ter ciljno zagotovijo podporo pomoči potrebnim.

Donacija Hofer SBC-LK Celje Keleia

Sorodni članki

Piknik iz lokalnih sestavin

S pomladjo in toplejšimi dnevi se začenja sezona piknikov. Priporočamo, da izberete lokalne sestavine, ki vam zagotavljajo poln okus in hrano, bogato s hranili. Zbrali smo tudi nekaj receptov za okusne prigrizke. Na piknikih običajno kraljuje meso, zato je potrebno…

Več...

Ideja - spomladansko druženje s pristnimi slovenskimi jedmi

Po dolgi zimi se marsikdo od nas veseli spomladanskih in poletnih piknikov ter uživanja na toplem soncu. Kaj ko bi letos za prijatelje organizirali malo drugačen piknik? V Sloveniji smo lahko ponosni na izdelke, ki so zaščiteni s tremi evropskimi…

Več...

4. slovenski dan brez zavržene hrane

24. april že četrto leto zapored zaznamuje dan, posvečen problematiki zavržene hrane. Glavni cilj aktivnosti, ki potekajo na ta dan, je posameznike spodbuditi k zmanjševanju in preprečevanju nastajanja zavržene hrane. Predstavljene so tudi številne možnosti za uporabo živil, ki sicer…

Več...

Uporabni nasveti za manj zavržene hrane

Daleč največ hrane zavržemo zato, ker jo skuhamo preveč. Problematika zavržene hrane je vse bolj pereč problem, saj z njo zavržemo tudi vse vire, potrebne za pridelavo hrane. Pripravili smo uporabne napotke in nasvete, kako zmanjšati količino zavržkov v gospodinjstvih.…

Več...
Vas zanima naša super hrana in aktualno dogajanje v Sloveniji?
Ostani na tekočem